A A A

Kurs Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce

KURS NA PREPARATACH NIEUTRWALONYCH

 

"Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce I"

 

 

 

Termin: 9 lutego 2019r.

 

Miejsce: Centrum Edukacji Medycznej, Warszawa

 

 

 

Zapraszamy na weterynaryjny kurs kadawerowy "Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce". Celem kursu jest zapoznanie się z podstawowymi procedurami chirurgicznymi dotyczącymi narządu wzroku. Szkolenie adresowane jest do lekarzy tzw. pierwszego kontaktu oraz wszystkich, którzy chcą praktycznie doskonalić techniki leczenia.

 


 

Szczegółowy program oraz zapisy są na stronie: https://www.cem-med.pl/szkolenie/wet-1-2/

 

Program kursu składa się z części teoretycznej oraz z zajęć praktycznych. Część wykładowa obejmie technikę badania okulistycznego z użyciem specjalistycznego sprzętu i będzie stanowić wprowadzenie do zajęć praktycznych.Część praktyczna kursu podstawowego (nr I) będzie prowadzona na kadawerach psich głów- techniki chirurgiczne. Zajęcia praktyczne będą prowadzone w grupach 2- osobowych, z zastosowaniem zestawów chirurgicznych.

 


 

Szkolenie jest podzielone na dwa etapy: I kurs podstawowy i II kurs zaawansowany. Część praktyczna zaawansowanej części kursu będzie prowadzona na świńskich gałkach ocznych z zastosowaniem mikroskopów firmy Zeiss. Zajęcia praktyczne będą odbywały się w grupach 2- osobowych (po jednym mikroskopie na parę), z zastosowaniem zestawów chirurgicznych, co daje większą możliwość doskonalenia technik chirurgicznych.